Współpraca

 

Czytająca mama to blog o książkach, macierzyństwie i życiu.  Powstał z miłości do literatury i potrzeby propagowania czytelnictwa indywidualnego, przemyślanego i zaangażowanego. Kocham książki, ale nie sięgam po wszystko, co ma na okładce napis „bestseller”. Staram się wybierać i dobierać lektury, które pasują do mojego gustu i wnoszą coś do mojego życia. I takie też lektury propaguję. Na blogu opowiadam o tym, jak poszukuję książek idealnych dla mojego dziecka i dla siebie. Jak wciągam małą istotę, która ma już swój odrębny gust, w piękny świat literatury. A także dzielę się z czytelnikami moimi przemyśleniami na tematy okołoliterackie, jak i związane z tym, co dzieje się u mnie na co dzień. Piszę więc też o byciu mamą, żoną, człowiekiem z krwi, kości i słów. Blog to okno do mojego świata, przez które zapraszam każdego, kto chciałby do niego zajrzeć.

Czytam przede wszystkim książki dla dzieci i młodzieży, a także literaturę piękną, książki o literaturoznawstwie, filozofii, psychologii i pedagogice (i pokrewnych dziecinach). Od czasu do czasu lubię przeczytać dobrą fantastykę i czasem skuszę się nawet na zapowiadający się świetnie bestseller.

To, co mnie wyróżnia, to przede wszystkim niesztampowe podejście do literatury i szczere opinie na temat czytanych książek. Jeśli coś mi się nie podoba – piszę o tym wprost, choćby wszyscy inni się tym zachwycali. Staram się także tłumaczyć mój punkt widzenia i nie rzucać nieuzasadnionymi opiniami. W świecie, gdzie wszystkie recenzje są do siebie podobne i każda mówi to samo, to na pewno duży plus.  Jestem szczera i nie ukrywam swoich opinii na żaden temat związany z macierzyństwem. Nie jestem jednak żadną skandalistką i nie zamierzam „wypływać” na żadnego rodzaju prowokacjach czy szokujących opiniach. Jestem normalną mamą, może tylko trochę bardziej zakręconą na punkcie książek. 


Współpracuję z:

Śląscy Blogerzy Książkowi

Czasopismo o książkach dla dzieci Guliwer

Portal Granice.pl

Wydawnictwo Stapis

Wydawnictwo Mando

Wydawnictwo Jung-off-ska

Wydawnictwo Akapit Press

Narodowe Centrum Kultury

Wydawnictwo Arkady

Wydawnictwo Ze Słownikiem

 


Jeśli przekonuje Cię to, co tu piszę, zapraszam Cię do podjęcia ze mną współpracy. Jestem otwarta na różnego rodzaju propozycje, a o szczegółach możemy porozmawiać tu: