Współpraca

 

Czytająca mama to blog o książkach, macierzyństwie i życiu.  Powstał z miłości do literatury i potrzeby propagowania czytelnictwa indywidualnego, przemyślanego i zaangażowanego. Kocham książki, ale nie sięgam po wszystko, co ma na okładce napis „bestseller”. Staram się wybierać i dobierać lektury, które pasują do mojego gustu i wnoszą coś do życia mojego i moich dzieci. I takie też lektury propaguję. Na blogu opowiadam o tym, jak wciągam małe istoty, które mają już swój odrębny gust, w piękny świat literatury. A także dzielę się z czytelnikami moimi przemyśleniami na tematy okołoliterackie, jak i związane z tym, co dzieje się u mnie na co dzień. Piszę więc też o byciu mamą, żoną, człowiekiem z krwi, kości i słów. Blog to okno do mojego świata, przez które zapraszam każdego, kto chciałby do niego zajrzeć.

Czytam przede wszystkim książki dla dzieci i młodzieży, a także literaturę piękną, książki o literaturoznawstwie, filozofii, psychologii i pedagogice (i pokrewnych dziedzinach). Bardzo bliskie jest mi Rodzicielstwo Bliskości, porozumienie bez przemocy (NVC), metoda Self-Regulation, uważność (Mindfulness), medytacja i joga – i o tym również lubię czytać. Od czasu do czasu lubię przeczytać dobrą fantastykę i czasem skuszę się nawet na zapowiadający się świetnie bestseller.

To, co mnie wyróżnia, to przede wszystkim niesztampowe podejście do literatury i szczere opinie na temat czytanych książek. Moje recenzje są zawsze indywidualne i odzwierciedlają to, co naprawdę myślę o danym tytule. Staram się nie powielać cudzych opinii, czy marketingowych haseł. W świecie, gdzie wszystkie recenzje są do siebie podobne i każda mówi to samo, to na pewno duży plus. Do każdej recenzji podchodzę osobiście i z zaangażowaniem. Jestem szczera i nie ukrywam swoich opinii na żaden temat.  Jestem normalną mamą, może tylko trochę bardziej zakręconą na punkcie książek. 


Współpracuję z:

Śląscy Blogerzy Książkowi

Księgarnia Dopełniacz

Czasopismo o książkach dla dzieci Guliwer

Instytut Studiów Kulturowych Raven

Wydawnictwo Natuli

Wydawnictwo CoJaNaTo

Wydawnictwo Egmont

Wydawnictwo HarperKids

Wydawnictwo Element

Wydawnictwo Laurum

Wydawnictwo Jung-off-ska

Wydawnictwo Akapit Press

Narodowe Centrum Kultury

Wydawnictwo Arkady

Wydawnictwo Ze Słownikiem

Wydawnictwo Stapis

Portal Granice.pl

 


Jeśli przekonuje Cię to, co tu piszę, zapraszam Cię do podjęcia ze mną współpracy. Jestem otwarta na różnego rodzaju propozycje, a o szczegółach możemy porozmawiać tu: