Szczęście Mikołajka – Anne Goscinny

Gratka dla wielbicieli „Mikołajka”!

„Kiedy opowiem chłopakom, że poza rodzicami mam jeszcze autorów, to będą mi zazdrościć na całego” – mówi Mikołajek, a chwilę później dodaje: „Moi autorzy wyjaśnili mi, jak doszło do tego, że mnie wymyślili, a ja pozwoliłem im o tym opowiedzieć, chociaż tak naprawdę jestem pewien, że to jednak trochę dzięki mnie stali się sławni”.

 

Dawno, dawno temu… narodził się mały chłopiec o imieniu Mikołajek. Ale nie narodził się tak po prostu, jak wszyscy inni chłopcy i dziewczynki! Powstał w głowie pewnego rysownika – Jeana-Jacques’a Sempego, by trochę później zyskać swój zadziorny charakterek i niezwykłe przygody za sprawą pisarza Rene Goscinnego. Dzięki przyjaźni tych dwóch artystów i połączenia ich ogromnej wyobraźni i talentów narodził się chłopiec, którego od ponad sześćdziesięciu lat kochają dzieci na całym świecie!

„Szczęście Mikołajka” to niezwykła opowieść stworzona przez córkę Rene Goscinnego, która również jest pisarką (w Polsce znana jest przede wszystkim z cyklu o Lukrecji). Anne Goscinny z charakterystycznym dla „Mikołajka” stylem i z ogromnym humorem snuje opowieść o tym, jak Rene i Jeana-Jacques wymyślili postać Mikołajka oraz jego rodzinę i przyjaciół. W treści można znaleźć wiele ciekawostek z życia obu twórców oraz ciekawy opis ich warsztatu twórczego.

Książka jest raczej skierowana do małych i dużych wielbicieli Mikołajka. To prawdziwa gratka dla fanów, którzy dobrze znają i lubią przygody tego małego chłopca. Dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z Mikołajkiem mogą niewiele wynieść z tej lektury, jest to bowiem bardzo specyficzna książka. Warto dodać, że Anne Goscinny napisała również scenariusz filmu animowanego pod tym samym tytułem, który będzie miał premierę na początku marca.

Zajrzyj do książki:

https://issuu.com/znak/docs/mikolajek_filmowy_szczescie_mikolajka_issuu/12

 

Jeśli podobała Ci się ta recenzja – postaw mi kawę!

 Postaw mi kawę na buycoffee.to

 


Za możliwość zrecenzowania książki dziękuję Wydawnictwu Znak Emotikon.


Oprawa twarda
ISBN: 978-83-240-9317-5
EAN: 9788324093175
Liczba stron: 128
Wydawnictwo: Znak Emotikon
Autorka: Anne Goscinny
Tłumaczenie: Paweł Łapiński
Rok wydania: 2023