Świąteczny książkownik, czyli 30 książek pod choinkę dla całej rodziny

Książka – najlepszy prezent!

W końcu nastał grudzień. A jak grudzień, to wiadomo, zanim się obejrzymy – mikołajki, Last Christmas, Kevin, wigilia, choinka i pierwsza gwiazdka. I prezenty! W tym roku postanowiłam nie czekać do ostatniej chwili (jak co roku) i kupić prezenty już teraz. Jakie? Oczywiście książkowe! Jeśli też postawiliście na książki dla całej rodziny, na pewno stanęliście przed tym samym dylematem: jakie lektury warto wybrać dla najmłodszych, trochę starszych i dorosłych? Trudny wybór? Bez obaw. Specjalnie dla Was przygotowałam świąteczny książkownik, czyli listę dobrych lektur, które warto kupić najbliższym, a jeszcze milej znaleźć pod choinką.

Znacie mnie już trochę i wiecie, że nie polecam czytadeł, nawet z samego szczytu listy bestsellerów. Polecam Wam tylko to, co naprawdę warto przeczytać i mieć na swojej półce.  Starałam się wybierać spośród tytułów, które wyszły w ostatnim roku, jednak postawiłam też na książki ponadczasowe. Kliknięcie w tytuł przeniesie Was od razu do księgarni Merlin.pl, którą wybrałam ze względu na naprawdę świetne świąteczne promocje: duże przeceny, darmową wysyłkę do kiosków Ruchu do 19 grudnia oraz rabat 15 zł za płatność masterpass powyżej 49 zł.

Zaczynamy!


Dla maluchów (0-3)


Wybór książek z dwóch pierwszych kategorii był banalny i trudny jednocześnie. Banalny – wiadomo, te książki polecam najczęściej. Trudny – bo zawęziłam listę tylko do pięciu tytułów na daną grupę. A jest ich tak wiele! Każda z poniższych książeczek sprawdziła się u nas na 100% i polecam je każdemu dziecku.


Dla starszaków (4-10)Dla nastolatków (11-15)

Wybrałam tu książki raczej dla młodszej młodzieży. Znalazłam coś zarówno dla wielbicieli fantastyki, wyjątkowych biografii, jak i coś dla dociekliwych młodych umysłów.Dla dorosłych


Postawiłam na bestsellery, ale tylko te z najwyższej półki. Wśród nich Katarzyna Nosowska to trochę z sentymentu do ikony moich młodzieńczych lat. Pozostałe książki to najlepsze lektury, jakie w tym roku czytałam, na czele z laureatem Nagrody Nike Marcinem Wichą.


Dla dorosłych – kuchnia


Ta kategoria znalazła się tu dlatego, że ostatnio mocno eksperymentuję w kuchni. Każdemu polecam małą rewolucję w tej sferze życia. Jest tu trochę monotematycznie – weganizm, rozszerzanie diety i żywienie dzieci – ale właśnie to króluje obecnie w mojej kuchni.


Dla rodziców

Rodzicielstwo bliskości jest mi bliskie 🙂 Z reguły nie przepadam za poradnikami, jednak każda z tych książek jest warta uwagi. W tym zestawieniu jest niemal wszystko o rodzicielstwie bliskości, począwszy od podstaw, a skończywszy na nowoczesnym wychowaniu seksualnym.


To wszystko na dziś. Jeśli moja lista 30 najlepszych książek pod choinkę to dla Was za mało – zajrzyjcie do księgarni Merlin.pl, gdzie znajdziecie jeszcze więcej pomysłów na świąteczne prezenty.


Wpis powstał we współpracy z księgarnią Merlin.pl