Paddington i świąteczna niespodzianka + Być jak Paddington. Książka pełna dobroci

“W Świętym Mikołaju najmilsze jest to, że dokładnie wie, czego kto sobie życzy pod choinkę. Dlatego jest jedyny w swoim rodzaju”.

W dniu Świętego Mikołaja chciałam Wam pokazać uroczą i zabawną historię o misiu Paddingtonie, który przeżył niezwykłą świąteczną przygodę.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Monika Witczak (@czytajacamama)


Miś w niebieskim płaszczyku i czerwonej czapeczce tym razem wybrał się z państwem Brown w odwiedziny do sklepu, w którym miało odbyć się spotkanie z Mikołajem oraz wycieczka saniami po Zimowej Krainie Cudów. Paddington był bardzo podekscytowany i nie mógł doczekać się spotkania z Mikołajem, chciał go bowiem zapytać, czy samodzielnie robi marmoladę na prezent (jak dobrze wiemy Paddington kocha marmoladę ponad wszystko!). Na miejscu okazało się jednak, że przejażdżka po Zimowej Krainie Cudów wcale nie była taka cudowna… małego misia czekało wielkie rozczarowanie! A na domiar złego nagle państwo Brown odkryli, że sanie są puste, a Paddington zniknął! Gdzie się podział? Cały sklep zaangażował się w poszukiwania rezolutnego misia. A jak to się skończyło? Polecam dowiedzieć się osobiście 😘

Książki o Paddingtonie to klasyka literatury dziecięcej, która ukazuje się już od ponad 60-ciu lat! I na dodatek nigdy się nie nudzi. “Paddington i świąteczna niespodzianka” to ciepła i pełna humoru książeczka dla młodszych dzieci, która jednak rozbawi również dorosłych. Mały miś jest niczym kilkulatek, więc dzieciom łatwo się z nim utożsamić i pokochać jego logikę wypełnioną marmoladą. Ja sama bawiłam się doskonale podczas czytania, a to dla mnie jedno z ważnych kryteriów przy wyborze książek dla dzieci: treść musi być interesująca również dla rodziców. I choć książka jest pisana prostym językiem, dostosowanym do małych odbiorców, rodzice znajdą w niej wiele odniesień do realnego życia (kto nie przeżył rozczarowania kilkulatka jakąś wielką atrakcją, która okazała się niewypałem?), a oprócz tego sporą dawkę humoru. I cudowne, charakterystyczne ilustracje, które przywodzą na myśl czasy dzieciństwa.

Polecam – nie tylko na Mikołaja, nie tylko na święta, ale tak po prostu, dla misia Paddingtona.

 

W tym miejscu chciałam również wspomnieć o innej książce z misiem Paddingtonem w roli głównej:

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Monika Witczak (@czytajacamama)

„Być jak Paddington. Książka pełna dobroci” Michaela Bonda wydana przez Znak Emotikon to jedna z najpiękniejszych książek, jakie ostatnio widziałam 🧡 To niezwykły prezent dla wszystkich wielbicieli Misia Paddingtona – małych i dużych! Na niespełna 130 stronach znajdziemy najmądrzejsze, najpiękniejsze i najbardziej wartościowe cytaty z misiowych mądrości z kadrami z misiowego życia. Myślę, że każdy z nas może skorzystać z tych krótkich sentencji, które zatrzymują, dają do myślenia, rozczulają i pozwalają inaczej spojrzeć na świat – oczami małego misia.

To książka pełna dobroci dla wszystkich mających misia w sercu. To także idealny pomysł na prezent świąteczny (również dla dorosłych i to nie tylko dla wielbicieli Paddingtona, bo sentencje są bardzo uniwersalne), ponieważ książka jest przepięknie wydana: ma twardą oprawę i przyjemny w odbiorze papier. Polecam serdecznie!

Jeśli rozważasz zakup którejś z powyższych książeczek w prezencie zachęcam do skorzystania z linków afiliacyjnych dostępnych poniżej: można tam znaleźć książki w bardzo atrakcyjnych cenach, a dodatkowo kilka procent z każdej wydanej kwoty zasili moje konto i sprawi, że będę mogła napisać więcej recenzji ciekawych książek. Z góry dziękuję 😊


Za możliwość przeczytania obu książek dziękuję Wydawnictwu Znak Emotikon 

Autor: Michael Bond
Tłumacz: Michał Rusinek
Ilusracje: R. W. Alley
Wydawnictwo: Znak Emotikon
Tytuł oryginału: Paddington and the Christmas Surprise
Rok wydania: 2022
Liczba stron: 32
Oprawa: twarda
ISBN: 9788324076307
Wiek: 3+

 

Autor: Michael Bond
Tłumacz: Aleksandra Kamińska
Ilusracje: Peggy Fortunum
Wydawnictwo: Znak Emotikon
Tytuł oryginału: 
Rok wydania: 2022
Liczba stron: 128
Oprawa: twarda
ISBN: 9788324076031
wiek: 3+

<p style=”text-align: center;”>Jeśli podobała Ci się ta recenzja – postaw mi kawę!</p>
<p style=”text-align: center;”> <a href=”https://buycoffee.to/czytajacamama” target=”_blank” rel=”noopener”><img style=”width: 203px;” src=”https://buycoffee.to/btn/buycoffeeto-btn-primary.svg” alt=”Postaw mi kawę na buycoffee.to” /></a></p>