O mnie

Cześć!

Mam na imię Monika i jestem mamą Natalki i Eryczka.

Od zawsze wiedziałam, że książki będą ważną częścią życia moich dzieci i będę robiła wszystko, żeby tak się stało. Gdy zaszłam w pierwszą ciążę, nie mogłam się doczekać, kiedy będę mogła wprowadzić moje dziecko w cudowny świat literatury. Wyobrażałam sobie, jak leżymy wieczorem w łóżku i czytamy książeczki. Jak maluszek przeżywa każdą historię i nie może się doczekać kolejnej strony.

Dziś Natalka to już rezolutna dziewczynka  i mój wymarzony scenariusz się spełnił. Książki to nieodłączna i bardzo ważna część naszego życia, w którą wspólnie wprowadzamy teraz małego Eryczka. Uzależniam moje dzieci od czytania. I wcale się z tym nie kryję!

Recenzje to bardzo szerokie słowo.

Nie jestem krytykiem literackim i nie aspiruję do takiego miana. Nie chcę też, żeby był to kolejny, zwykły blog o książkach, na którym recenzje sprowadzają się do streszczenia fabuły. Chcę pisać tak, jak czuję. Chcę dzielić się opinią, wrażeniami i przemyśleniami. Będę polecać te książki, które moim zdaniem są warte przeczytania. Ale chcę też pisać o innych rzeczach, związanych z moim życiem, pasjami (nie tylko książkowymi) i oczywiście z macierzyństwem. Bo czytająca mama to coś więcej, niż tylko lektury dla dzieci.

Mam nadzieję, że znajdziesz tu coś, co zatrzyma Cię na dłużej. I koniecznie zajrzyj na mój profil facebookowy – tam dzieje się więcej i częściej 🙂